#
#
slaajd
Natura, Sztuka, Piękno
Centrum Edukacji Ekologicznej - warsztaty ekologiczne na terenie MOB
Nr 2
JUBILEUSZ 80-LECIA
MIEJSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO
slajder1
Aktualności / FESTIWAL KWIATÓW 2019
16.06.2019
W miniony piątek i sobotę w naszym Ogrodzie miała miejsce XIII edycja Festiwalu Kwiatów. Jak zwykle zgromadził on wielu miłośników przyrody i dobrej rozrywki.
Drugiego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie Narodowej Kolekcji Żurawek z uczestnictwem dotychczasowej założycielki i właścicielki roślin Pani Gabrieli Sąkol. W otwarciu uczestniczyła również przedstawicielka Banku HSBC France (Oddział w Polsce) Pani Ewa Kuchcińska – Gołdy, który wsparł finansowo przeniesienie kolekcji na teren Ogrodu.
Kolejnym uroczystym sobotnim wydarzeniem było otwarcie nowej ścieżki edukacyjnej współfinansowanej ze środków Miasta Zabrze i WFOŚiGW w Katowicach. W skład ścieżki wchodzą 74 tablice edukacyjne (m.in. interaktywne), elementy małej infrastruktury, aż 3030 tabliczek znamionowych z podpisami gatunków roślin oraz liczne pomoce dydaktyczne do Centrum Edukacji Ekologicznej. W podziękowaniu za ogromne wsparcie tej inwestycji, na scenie Auli Łąkowej zostały wręczone okolicznościowe upominki Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzacie Mańce-Szulik.
Poza częścią oficjalną jak zwykle uroczystościom w Ogrodzie towarzyszyły warsztaty przyrodnicze, edukacyjne, koncerty i występy. Goście Ogrodu mogli również skorzystać z bogatej oferty stoisk ogrodniczych, artystycznych, gastronomicznych i informacyjnych.
Zadowolenie naszych gości jest dla nas inspiracją do działania, zatem szykujemy kolejne atrakcje na okres wakacji. Prosimy śledzić informacje pokazujące się na stronie Ogrodu i ogrodowym Fb.