Centrum Edukacji Ekologicznej

Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu powstało w 2009 roku i jest jednostką zajmującą się szeroko pojętą edukacją w oparciu o zróżnicowane formy podnoszenia wiedzy i świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ponieważ nasza edukacja ekologiczna i przyrodnicza opiera się na działaniach w naturze, przyroda Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu stanowi wprost wymarzoną bazę zajęć terenowych.

Zasadniczym celem Centrum  jest  prowadzenie  zajęć w  terenie. Każdy  bowiem praktyk  potwierdzi,  że  nie  ma  lepszej lekcji  przyrody (biologii) niż taka, podczas  której uczeń może  zobaczyć, dotknąć, poczuć otaczającą go naturę!  Proponujemy różnorodną  tematykę  zajęć  prowadzonych  przez  kilku  edukatorów, a  ofertę  stale  rozszerzamy i dopasowujemy do potrzeb odbiorców (zobacz w zakładce “Oferta warsztatów”).


W  uzasadnionych  przypadkach, przy  ładnej  pogodzie  jest też  możliwość zorganizowania w tym czasie lekcji  w  Ogrodzie, ale po wcześniejszych uzgodnieniach telefonicznych.

Zobacz co dzieje się u nas

Zobacz wszystkie aktualności

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 60.
41-800 Zabrze
Tel. 32 2713033
E-mail: ogrod@mob.zabrze.pl

NIP 648-20-92-445
REGON 273527017

>> mapa strony 
>> deklaracja dostępności