Roślinność

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu jako najstarszy ogród botaniczny na Górnym Śląsku, jest miejscem które warto pokazać i propagować.

Ciesząc się 80 letnim doświadczeniem posiadamy w części parkowej ok. 3500 okazów drzew i krzewów z ponad 500 taksonów (gatunków lub odmian). Nasza kolekcja roślin zielnych wieloletnich liczącą ponad 600 taksonów (łącznie z dziko rosnącymi). W 2004 roku założono na terenie Ogrodu Rosarium, które zostało obsadzone różami w 64 odmianach. Są tutaj róże wielkokwiatowe, wielokwiatowe, parkowe, okrywowe, miniaturowe i pnące. 

W lecie ozdobą każdego ogrodu są rośliny jednoroczne. Znajdują się one również i w naszym Ogrodzie i radują oczy wieloma barwami: czerwone i niebieskie szałwie (Salvia), niebieski żeniszek (Ageratum), żółte do brązów aksamitki (Tagetes) czy też piękne, kolorowe i różnorodne dalie (Dahlia), pacioreczniki (Canna), cynie (Zinnia) i wiele innych.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszych szklarni, w których znajduje się ponad 350 taksonów roślin, które pochodzą z różnych stref klimatycznych całego świata.

W tym miejscu znajdziecie Państwo rośliny, które posiadamy w Ogrodzie i będą to zarówno rośliny z innych stref klimatycznych (u nas uprawiane w szklarniach), jak i nasze rodzime gatunki. Zapraszamy do pasjonującej lektury:

A

  B

  C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

X

Z

Zobacz co dzieje się u nas

Zobacz wszystkie aktualności

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 60.
41-800 Zabrze
Tel. 32 2713033
E-mail: ogrod@mob.zabrze.pl

NIP 648-20-92-445
REGON 273527017

>> mapa strony 
>> deklaracja dostępności