18 grudnia, 2023

Chociaż bliżej zimy, to my wciąż nie śpimy…

Na zewnątrz coraz zimniej, dlatego by wprowadzić trochę ciepła i energii przedstawiamy kilka kolejnych aktywności, w których ostatnio braliśmy udział:

  1. Z początkiem października (06.10.2023) Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu uczestniczył w DNIU NAUKI zorganizowanym przez Miasto Zabrze pod zabrzańską Wieżą Ciśnień. Na naszym stoisku przedstawialiśmy m.in. historię roślin zamkniętą w węglu.
  2. W ramach stoiska w czasie wydarzenia “Zawód od kuchni” – inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu skierowanej do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przybliżyliśmy uczestnikom tajniki zawodu Ogrodnika i Edukatora przyrodniczego.
  3. W dniach 09-11.12.2023 uczestniczyliśmy w 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. Jak co roku stoisko Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu było licznie odwiedzane. Celem ŚFN jest popularyzacja nauki, dlatego w ramach naszego stanowiska pokazowego pn. “Sensoryczna Kopalnia Wiedzy” uczestnicy mogli poczuć zapachy roślin z naszego ogrodu, dotknąć ich i poznać ciekawostki dotyczące prezentowanych gatunków. Oprócz tego, jak zwykle, odwiedzający wydarzenie grali w przyrodnicze gry edukacyjne, a na pamiątkę mieli możliwość zakupu kawałka ogrodu – roślinę prosto z naszej ogrodowej szklarni.
  4. Tuż przed świętami odwiedziliśmy Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Zapach igliwia, pomarańczy, anyżu, cynamonu i… dobra zabawa, a przy tym kształtowanie umiejętności manualnych. Efektem były bajeczne stroiki w iście świątecznym charakterze.

Zobacz co dzieje się u nas

Zobacz wszystkie aktualności

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 60.
41-800 Zabrze
Tel. 32 2713033
E-mail: ogrod@mob.zabrze.pl

NIP 648-20-92-445
REGON 273527017

>> mapa strony 
>> deklaracja dostępności