14 stycznia, 2022

XI NOC BIOLOGÓW

21 stycznia 2022 zapraszamy do udziału w spotkaniach naukowych „Różnorodność biologiczna – od genu do ekosystemu” w transmisji na żywo na YouTube Uniwersytetu Śląskiego [https://youtu.be/dzslAvdagfA].  Naszym gościem specjalnym będzie ekspert w zakresie koronawirusów – prof. dr hab. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Temat związany z pandemią koronawirusa, wciąż aktualny wszak spotykamy się w wirtualnej przestrzeni również z powodu koronawirusa. Zatem zapraszamy na spotkanie na najwyższym poziomie wiedzy eksperckiej. Warto skorzystać z czystej i sprawdzonej eksperymentalnie wiedzy od wysokiej klasy naukowca szczególnie w dobie domorosłych ekspertów w każdej dziedzinie…

W dalszej kolejności zapraszamy na spotkania z naukowcami Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska. Zabierzemy Was w podróż naukowych zadziwień, ciekawostek i świata bioróżnorodności widzianego oczami ekologów, fizjologów, genetyków, hydrobiologów, botaników i mikrobiologów. Dowiecie się o gatunkach zagrożonych wyginięciem, o organizmach żyjących w ekosystemach wodnych, opowiemy też czy jesteśmy w stanie zsekwencjonować genomy całej bioróżnorodności i po co chcemy to zrobić, a także o tym jak wygląda życie na innych planetach i czym są nasiona z in vitro. Pierwszy raz w ramach Nocy Biologów zapraszamy na anglojęzyczny wykład, który będzie tłumaczony symultanicznie na język polski, a dotyczyć będzie niezwykłej przyjaźni między rośliną a grzybami w wymiarze bioinformatycznym. A skoro mówi się „że wszystko jest w głowie” to dowiecie się także o tym jak różnorodne bywają mózgi organizmów żywych.

Będziecie mogli zadawać pytania naszym gościom w czasie transmisji. Bądźcie z nami tego popołudnia. Zaczynamy o 15:30 (21 stycznia 2022).

A już 18 maja zapraszamy Was do Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, gdzie spotkamy się by cieszyć się wspólnie nauką. Zapewniamy, że maj to jeszcze nie koniec święta nauk biologicznych w Katowicach!

Zobacz co dzieje się u nas

Zobacz wszystkie aktualności

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 60.
41-800 Zabrze
Tel. 32 2713033
E-mail: ogrod@mob.zabrze.pl

NIP 648-20-92-445
REGON 273527017

>> mapa strony 
>> deklaracja dostępności