24 lipca, 2020

8 sierpnia w naszym Ogrodzie – nauka, zabawa i artykuły naturalne!

Zapraszamy serdecznie 8 sierpnia do naszego Ogrodu na obchody Dnia Pszczoły, które organizujemy w tym roku wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu.

Pracownicy zabrzańskiej biblioteki przygotowali szereg atrakcji dla dzieci:

  • o 11.00 spotkanie na ogrodowej łące z Panią Renatą Piątkowską autorką książek dla dzieci
  • o 12.00 – turniej gier planszowych dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (zapisy dla uczestników od 10.00)
  • 10.00 – 12.00 – tworzenie lapbooków, czyli ciekawych książeczek o pszczołach i nie tylko…
  • 12.00 – 14.00 – eksperymenty z kolorami 🙂
  • 14.00 – czytanie na trawie.

Pani Renata na ten dzień przegotowała coś specjalnego oczywiście w pszczelich klimatach 🐝🐝🐝🐝 towarzyszyć jej będzie Malwina Elżbieta Kożurno zawodowa lektorka, która będzie dla nas czytać 📖

Będzie można również skorzystać z zajęć warsztatowych i nauczyć się budować domek dla owadów z wykorzystaniem surowców wtórnych, jak również pobawić się przygotowując przestrzennego owada z papieru.

W czasie spaceru z edukatorką Ogrodu poznamy rośliny miododajne, które możemy posadzić w swoim ogrodzie, zapewniając pokarm owadom i miły wygląd swojemu otoczeniu 🙂

Podczas pogadanki z pszczelarzem poznamy rodzinę pszczelą – jej zwyczaje, życie codzienne i walory zdrowotne wytwarzanych przez nie produktów! Będzie można zakupić zdrowe miody i inne wytwory pszczele z Pasieki Morawski.

Zapraszamy również do stoiska “Rezerwat Natury”, które będzie miejscem wyjątkowym, zwłaszcza dla osób starających się czerpać z natury to, co najlepsze. W oferowanych przez sklepik kosmetykach naturalnych nie znajdziemy składników, które uznane są za kontrowersyjne oraz takich, które mogą być szkodliwe dla naszej skóry. Z pewnością trafią one do gustu zarówno zwolennikom produktów zawierających składniki odzwierzęce tj. lanolina, miód, czy wosk pszczeli, jak i zwolennikom produktów wegańskich.

Będzie z nami również „Ceramiczny Ogród” – mała pracownia artystyczno-ceramiczna, która powstała z miłości do ziemi, roślin i zwierząt .  

“Do tworzenia ceramiki używamy wyłącznie własnych rąk i wyobraźni. Każda rzeźba czy przedmioty codziennego użytku  tworzone są z sercem i pasją.” – podkreśla właścicielka Pani Joanna Kisiel.

Na koniec imprezy zachęcamy do zakupu rośliny tropikalnej z naszych szklarni 🙂

Zobacz co dzieje się u nas

Zobacz wszystkie aktualności

Przyszedł luty…

A dla osób nielubiących białego puchu, kilka słów pocieszenia w postaci fragmentu wiersza “Zima” Konstantego Gaszyńskiego: “Ale nie­dłu­go wio­sna na zie­mię po­wró­ci,Słoń­ce ją opro­mie­ni i

Czytaj więcej »

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 60.
41-800 Zabrze
Tel. 32 2713033
E-mail: ogrod@mob.zabrze.pl

NIP 648-20-92-445
REGON 273527017

>> mapa strony 
>> deklaracja dostępności